В Асоціації жінок розпочалися безкоштовні заняття зі швейної, перукарської та манікюрної справ учасниць проєкту «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення» за підтримки Українського Жіночого Фонду, метою якого є посилення економічної спроможності та стійкості жінок під час війни.
Організовуючи навчання, Асоціація ставила собі у плани зокрема допомогти жінкам, які перебувають у складних життєвих обставинах через війну, внутрішньо переміщеним особам, жінкам, які опікуються особами з інвалідністю, опанувати нові сфери професійної діяльності для того, аби мати можливість використовувати ці знання і навички у власному побуті, а отже заощаджувати сімейний бюджет, а також спробувати себе у започаткуванні власної справи.
– Метою нашого проєкту є забезпечення заходів обласного плану дій «Коаліція 1325 Тернопільщина», – каже голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР. – Розширення можливостей підтримки самозайнятості жінок є важливим кроком на шляху до економічного добробуту їх родин, а також гендерної рівності та соціальної справедливості у суспільстві. Жінки часто мають унікальні ідеї та підходи до ведення підприємницької діяльності.
Нерідко цей потенціал не задіяний через низку причин, зокрема брак знань у фінансовій сфері. Тож для тих жінок, які планують спробувати себе у бізнесі, пропонуємо також тренінги з фінансової грамотності. Жінки, які працюють на себе, часто створюють нові робочі місця, підтримують місцеву економіку та роблять внесок у розвиток громад. Малий бізнес, заснований жінками, є джерелом економічного зростання для країни, Навчання з перукарської та манікюрної справи проходить на базі салону краси «Тернопіль».
– Учасниці проєкту на першому занятті ознайомилися з основними принципами роботи у перукарні. Засвоювали також прийоми тримання інструментів, їх стерилізації та дезинфекції, тренували руки в одночасній роботі гребінцем і ножицями. Цікавим для присутніх було також дізнатися як розподіляти волосяний покров голови на зони, які є види волосся, його властивості, – розповідає креативна перукарка-стилістка-візажистка із 19 роками досвіду, яка спеціалізуюся на створенні стильних зачісок, фарбуванні волосся, макіяжі та підборі образів для будь-яких подій, та працює у проєкті, Інна БОБИК.
Учасниць проєкту, які бажали оволодіти навичками манікюрної справи, знайомила із професією Надія ШАБЛІЙ.
– Перше заняття було головно ознайомчим, – каже Надія ШАБЛІЙ. – Та окрім інформації про організацію робочого місця майстра манікюру, види та властивості нігтів, учасниці вивчали будову фрезера й вчилися виконувати апаратний манікюр.
Апаратний манікюр – сучасний метод, який передбачає використання спеціальних апаратів для обробки нігтьової пластини та кутикули. Зазвичай використовують фрези або бафи, щоб згладити нігтьову поверхню, видалити залишки кутикули та надати нігтям блиску.
На базі творчої майстерні «Ажурка», яка діє при Асоціації, проходив тренінг жінок, які прагнули освоїти швацьку справу. Для цього у майстерні є всі можливості – 10 одиниць сучасного швейного обладнання, придбаного за кошти Європейського Союзу та Фонду Abilis, і чудова тренерка – майстриня з апсайклінгу Неоніла ІВАНОНЬКІВ.
Апсайклінг – творче перевтілення відходів у витвори мистецтва, побутові вироби, одяг, аксесуари тощо. Неоніла за допомогою цієї техніки виготовила багата дизайнерських речей – косметичок, сумок, верхнього одягу, й цьому творчому підходу навчає учасників проєкту.
– Важливо, що навички, яких набувають учасниці проєкту, мають практичне застосування. Самозайнятість може стати для жінок шляхом подолання непростої життєвої ситуації, в якій перебувають, а також здобуття фінансової незалежності. Адже жінки, які започатковують власну справу, мають більше можливостей для особистісного зростання, самооцінки та активної участі в суспільному житті, – каже Лариса РИМАР.
ДОВІДКОВО. Проєкт «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення» реалізується в рамках проекту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», мета якого – сприяння безпеці жінок, розширенню економічних можливостей та лідерству в постконфліктній Україні шляхом зміцнення регіональних коаліцій, посилення секторальної імплементації політик «Жінки. Мир. Безпека», розширення прав і можливостей жіночого лідерства та вдосконалення національних механізмів моніторингу та координації, що зрештою сприятиме підвищенню стійкості громад, зменшення випадків гендерно-зумовленого насильства та посилення інклюзивності в управлінні та зусиллях з відновлення.
Проєкт «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом» реалізується Українським Жіночим Фондом завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства. Інформація, що представлена у матеріалі, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики».