Вт. Бер 25th, 2025

Керувати грошима – керувати життям

Лют 21, 2025

В Асоціації жінок відбувся перший тренінг з фінансової грамотності в рамках курсу «Забезпечення економічної стабільності жінок в умовах війни» для учасниць проєкту «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення», який Асоціація виконує у межах проєкту Українського Жіночого Фонду «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом».

 

Заняття за власною авторською програмою «Керувати грошима – керувати життям» проводить досвідчена економістка, експертка з фінансової грамотності, фахівець з бухгалтерського обліку Олеся КАПУШ.

Фінансова грамотність є критично необхідною навичкою для успіху в сучасному світі. Вона допомагає нам розуміти, як працюють гроші, як ними ефективно керувати та як досягнути фінансового благополуччя.

– Фінансова грамотність є важливою для кожного з нас, щоб мати можливість уникати фінансових труднощів, ефективно розпоряджатися грошима та досягати стабільності. Розвиток фінансової грамотності – це вклад у власне майбутнє та добробут. Основна мета курсу занять, які ми розпочинаємо, покращити компетентності щодо фінансів, а окрім цього, що дуже важливо – дати поштовх до відкриття кожної з учасниць тренінгів власної справи. Вірю, що отримані знання спонукають по-іншому подивитися на сімейний бюджет і власні можливості, – сказала голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР, відкриваючи перше із занять.

За словами Олесі КАПУШ фінансова грамотність дозволяє розуміти різні фінансові продукти та послуги, такі як кредити, інвестиції, страхування тощо. Це допомагає приймати обґрунтовані рішення, які відповідають нашим потребам та цілям, а також ми вчимося заощаджувати кошти, інвестувати в своє майбутнє та забезпечувати собі фінансову безпеку.

– Окрім усього, фінансова грамотність дає нам відчуття контролю над своїми фінансами та підвищує нашу фінансову впевненість. Ми почуваємося більш спокійно та впевнено, знаючи, що ми здатні керувати своїми фінансами, – сказала Олеся КАЛУШ.

Кожна з учасниць тренінгу розповіла про те, що очікує від занять, окреслила свою найближчу очікувану перспективу щодо організації власної справи. Хтось уже брався за підприємницьку діяльність, у когось тільки виникло бажання відкрити власну справу, а хтось із жінок відверто зізнався, що хоче навчитися правильно управляти сімейним бюджетом.

Так, п. Зореслава з Луганщини розповіла, що має велику мрію відкрити центр для реабілітації тварин, адже бачила скільки таких бездомних, голодних і недоглянутих на територіях, куди цілить ворог. «Ціль масштабна і її потрібно прагнути досягнути, але варто йти до неї крок за кроком, зважуючи свої можливості», – зауважила тренерка і запропонувала подумати напочатку про, наприклад, спільну справу з Аліною із Харкова, яка має освіту ветеринара і думку про відкриття ветаптеки.

Спробувала вести свій бізнес п. Світлана з Луганщини. У теплиці вона вирощувала овочі. Жінка намагалася дізнатися про всі нюанси ведення бізнесу, відвідувала спеціалізовані курси, навчилася працювати з електронними таблицями… Війна скорегувала всі плани. Тепер жінка живе на Тернопільщині і хоче продовжити глибше вникати у бізнесові нюанси, щоб рухатися як підприємиця далі.

Олеся КАПУШ також обговорила з учасницями тренінгу важливість опанування фінансових навичок, необхідність здобувати знання, формувати менталітет і поведінкову модель, потрібну для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансової стійкості.

ДОВІДКОВО. Проєкт «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення» реалізується в рамках проекту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», мета якого – сприяння безпеці жінок, розширенню економічних можливостей та лідерству в постконфліктній Україні шляхом зміцнення регіональних коаліцій, посилення секторальної імплементації політик «Жінки. Мир. Безпека», розширення прав і можливостей жіночого лідерства та вдосконалення національних механізмів моніторингу та координації, що зрештою сприятиме підвищенню стійкості громад, зменшення випадків гендерно-зумовленого насильства та посилення інклюзивності в управлінні та зусиллях з відновлення.

Проєкт «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом» реалізується Українським Жіночим Фондом завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства. Інформація, що представлена у матеріалі, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики».

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *