Вт. Бер 25th, 2025

Асоціація жінок долучається до реалізації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325

Січ 20, 2025

Громадська організація «Асоціація жінок України» розпочала впровадження проєкту «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення» в рамках проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», який виконується Українським Жіночим Фондом за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»  є однією з найбільш вагомих у сфері політики безпеки. Цей документ наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні і врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, прийнятті рішень, а також закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок у суспільному житті на всіх рівнях.

Як повідомила Лариса РИМАР, голова ГО «Асоціація жінок України», мета проєкту «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення»  – сприяти реалізації заходів щодо забезпечення в Тернопільській області  плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» для зменшення негативного впливу наслідків російсько-української війни на ментальне здоров’я жінок,  соціальну та економічну сфери їхнього життя; привернути увагу суспільства до важливості й необхідності участі жінок у підтримці та зміцненні миру й безпеки.

– В умовах збройної агресії росії проти України та окупації частини нашої території впровадження положень Резолюції ООН 1325 є надзвичайно важливим кроком у подоланні соціальних викликів, спричинених війною, забезпеченні прав жінок, протидії насильству щодо жінок, відкритті можливостей у самореалізації та створенні умов для їхнього професійного росту, – каже керівниця проєкту Лариса РИМАР.

Проєкт «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення»  спрямований на захист та підтримку найбільш вразливих груп населення (ВПО, осіб з інвалідністю, ветеранів/ветеранок та інших), постраждалих від наслідків збройного конфлікту. Заходи проєкту відповідають стратегічним та операційним цілям і завданням обласного плану дій на виконання Резолюції 1325 у Тернопільській області.

У рамках проєкту буде організовано: навчання працівників соціальної сфери щодо методології забезпечення психологічного супроводу вразливих груп населення; навчальні курси для жінок-представниць вразливих груп, у тому числі з малолітніми дітьми, швейної, перукарської та манікюрної справам, основам фінансової грамотності з метою розширення можливостей для самозайнятості та започаткування підприємницької діяльності.

Реалізація проєкту покращить рівень компетентності працівників соціальної сфери громад Тернопільської області у питаннях психологічної підтримки та розв’яже проблему браку в сільських громадах дипломованих психологів, а отримані жінками послуги соціально-трудової адаптації із запропонованими активностями сприятимуть набуттю вмінь і навиків, оволодінню новими професіями, які сьогодні є актуальними на ринку праці.

Проєкт реалізовуватимуть у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Тернопільської ОВА та з учасницями Коаліції «1325. Тернопільщина», до складу якої увійшли більше 10 жіночих громадських організацій Тернопілля.

ДОВІДКОВО. Проєкт «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення» реалізується в рамках проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», мета якого – сприяння безпеці жінок, розширенню економічних можливостей та лідерству в постконфліктній Україні шляхом зміцнення регіональних коаліцій, посилення секторальної імплементації політик Жінки. Мир. Безпека, розширення прав і можливостей жіночого лідерства та вдосконалення національних механізмів моніторингу та координації, що зрештою сприятиме підвищенню стійкості громад, зменшенню випадків гендерно-зумовленого насильства та посиленню інклюзивності в управлінні та зусиллях з відновлення. Проєкт «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом» виконується Українським Жіночим Фондом за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *