Навчитися швейній справі за принципом апсайклінгу у творчій майстерні, яка функціонує при ГО «Асоціація жінок України», можуть безкоштовно одержувачі соціальних послуг – особи з інвалідністю та члени родин військових. Щоб записатися на такі заняття, потрібно звернутися до консультантів організації за телефонами: 0673503459, 0505550704.
Такі тренінги з трудотерапії швейною справою відбуваються щочетверга з 10.00 за адресою: м. Тернопіль, вул. Замкова, 14, офіс 312. Заняття проходить у малокомплектних групах, учасники навчаються користуватися побутовими швейними машинками, набувають навиків крою та шиття, дрібного ремонту одягу, декоруванню бісером та вишивкою, створюють новий функціонал для вживаних речей.
Окрім цього, одержувачі соціальних послуг мають можливість отримати юридичну, психологічну допомогу, відвідати арттерапевтичні заняття та екскурсійні програми.
За незвичним для нас словом апсайклінг ховається звичайне для багатьох жінок заняття – переробка старих речей у щось потрібне в господарстві. Але не кожна з нас уявляє, що старі речі можна перетворити мало не в дизайнерські! Якщо володіти певними навиками, техніками, маленькими секретами майстрів із цієї цікавої техніки.
– Ми включили апсайклінг до занять як терапевтичний метод соціальної адаптації не випадково, – каже голова Асоціації Лариса РИМАР. – Поштовх до творчого мислення, поєднаний із ручною працею, дасть можливість учасникам тренінгів відволіктись від рутини, що часто затягує людей із обмеженими можливостями, від стресу, переживань, важких думок, які переслідують родини військових. Окрім цього, навчитися апсайклінгу – це отримати навички, які можуть знадобитися не тільки у домашньому господарстві, а й у започаткуванні соціального бізнесу, що нині дуже актуальний, або ж дасть можливість із власними виробами брати участь у благодійних акціях, як це тепер робимо ми.
Асоціація вже має досвід виготовлення виробів під час занять із апсайклінгу для благодійної мети. Тернополянки, які брали участь у такій тренінговій програмі, у День Незалежності України відвідали одну з медичних установ Тернополя, де проходять лікування й реабілітацію наші воїни, з невеликими подарунками – аромаподушками, виготовленими власноруч. За словами психологині проєкту Галини ГОНЧАРОВСЬКОЇ, аромати різнотрав’я, свіжого сіна нагадуватимуть про рідний дім, допомагатимуть упоратись із хвилюваннями, неспокоєм.
Майстриня з апсайклінгу Неоніла ІВАНОНЬКІВ, яка проводить заняття, має досвід у цій справі, виготовила чимало цікавих і потрібних речей із матеріалів, які вже були у використанні, а це – вишукані джинсові жіночі сумки, косметички, дитячі іграшки, сучасний модний одяг.
– Апсайклінг – не що інше як спосіб вдихнути нове життя у старі речі, – каже Неоніла. – На наших заняттях той, хто бажає, обов’язково навчиться шити на побутовій швейній машинці, ознайомиться з основами апсайклінгу. Розкриття дизайнерського бачення, здібностей і талантів, можливо, відкриє для учасниць нову професію, або ж вони зможуть використовувати набуті навички в побуті.
Учасників занять-новачків тренерка ознайомить із основами апсайклінгу, правилами роботи з побутовою швейною машинкою, навчить, як правильно робити викройки, обробляти вироби, відповість на всі запитання.
Як переконана Неоніла, перетворення старих речей у задумані вироби – процес творчий, захопливий, а зосередженість над роботою дає можливість відпочити нервовій системі, забути про щоденні клопоти й переживання. Саме в цьому полягає одне із завдань апсайклінгу, якого досягатимуть учасники тренінгів.
Майстриня каже, що заняття апсайклінгом має ще й виховну мету – турботу про навколишнє середовище, яке останні десятиліття людство катастрофічно забруднює відходами текстилю: гори секонд-хенду створюють загрозу екології, бо після використання опиняються на стихійних сміттєзвалищах.
На особистому прикладі Неоніла, яка заснувала власний бренд «NEONILAECOTEXTILE», демонструє, що можна виготовити з речей, які були у вжитку.
Довідково. Діяльність творчої швейної майстерні та навчання осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, стало можливим завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ». Публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.