Онлайн-тренінг для працівниць соціальної сфери територіальних громад Тернопільщини за напрямком «Психологічний супровід осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах» викликав жваву зацікавленість у фахівчинь надання соціальних послуг.
Заняття проходили у рамках проєкту «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення», який Асоціація жінок виконує у межах проєкту Українського Жіночого Фонду «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом».
Їх учасницями були майже 50 спеціалісток з надання соціальних послуг із різних територіальних громад області. Тренінг-заняття проводила доцентка Тернопільського національного педагогічного університету, кандидатка психологічних наук, практикуюча психологиня Галина ГОНЧАРОВСЬКА, яка є також психологинею ГО «Асоціація жінок України».
Розглядали причини, які можуть викликати психосоматичні розлади, причини стресу, його вплив на стан людини, способи підвищення загальної стійкості людського організму, яка форма поведінки може бути у людини з підвищеним збудженням і як вийти з цієї ситуації, щоб не зашкодити своєму здоров’ю та допомогти підопічному впоратися з емоціями.
– У стані стресу людина або знаходить рівновагу в ситуації, що склалася і стрес не дає ніяких наслідків, або не адаптується до неї з відповідними наслідками. Підтримка в адаптації, допомога знайти людині душевну рівновагу й при цьому не порушити власну емоційну рівновагу – завдання соціального працівника, – каже Галина ГОНЧАРОВСЬКА.
Наслідки стресу можуть бути дуже важкими – фрустрація, агресія, тривожність, що за умови тривалого перебування людини в такому стані згубно впливає на її організм. Потрібно застосовувати відповідні способи підвищення загальної стійкості організму, на яких детально зупинилася психологиня.
Учасниці тренінгу також виконували вправи, які давали зрозуміти, якими можуть бути слабкі сторони власні та підопічних, як можна зрозуміти, що людина перебуває у депресивному стані, як їй допомогти вийти з нього.
ДОВІДКОВО. Проєкт «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення» реалізується в рамках проекту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», мета якого – сприяння безпеці жінок, розширенню економічних можливостей та лідерству в постконфліктній Україні шляхом зміцнення регіональних коаліцій, посилення секторальної імплементації політик «Жінки. Мир. Безпека», розширення прав і можливостей жіночого лідерства та вдосконалення національних механізмів моніторингу та координації, що зрештою сприятиме підвищенню стійкості громад, зменшення випадків гендерно-зумовленого насильства та посилення інклюзивності в управлінні та зусиллях з відновлення.
Проєкт «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом» реалізується Українським Жіночим Фондом завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства. Інформація, що представлена у матеріалі, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики».