Жінки бережанського осередку Асоціації жінок України напередодні Різдва взяли участь у вечорницях – тематичному заході «Магічний вечір українських традицій», що став своєрідним сеансом арт-терапії для отримувачів соціальних послуг у проєкті «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни».
Такі зустрічі наповнюють теплом і радістю, адже дають можливість через долучення до українських традицій відчути причетність до витоків роду.
– Народні традиції є невичерпним джерелом культурної спадщини, що об’єднує покоління та наповнює людину почуттям приналежності до своєї спільноти. У сфері арт-використання елементи народної творчості, культури мають особливе значення, адже, занурюючись у світ народних традицій, ми відкриваємося емоційно, розкриваємо й активізуємо свої внутрішні ресурси. Тому однією із соціальних послуг, яку надає Асоціація в рамках проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», є арт-терапія. А проникнення в українські народні традиції – вищий прояв арт-терапії, – каже голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР.
Традиції та обряди живі лише тоді, коли їх вивчають і продовжують прийдешні покоління.
– Цього разу акцент зробили на хустці – символі українського жіноцтва, краси та любові. Жінок різного віку, професій, географії об’єднала магічна хустка. Дрес-кодом вечора був одяг в етно-стилі, вишиванка, коралі, запаска і, звичайно, хустка, – розповідає координаторка проєкту на Бережанщині Марина ФУТЕРКО.
Бережанський осередок Асоціації жінок України гостинно приймала господиня вечора та засновниця органік-клубу «ERSAG» в Бережанах Світлана ЗАСЄДКО. «Ми запрошуємо вас та ваших близьких поринути в атмосферу творчості, затишку та традицій», – вітала гостей п. Світлана.
Господиня п. Світлана пов’язала жінкам більше двадцяти хусток і всі різними способами. Жінки чепурилися і відзначали, як кожній личить українська хустка. Бережанські господині пригощали гостей, а також членкинь Асоціації зі східних областей країни, українськими стравами. Живе спілкування, віншування та коляда лунали впродовж усіх вечорниць, а господині всі присутні дякували за теплу атмосферу.
Тематичне оформлення залу, вишуканий національний одяг присутніх – вишиванки, поєднання музики, пісень, наїдків та тем, які обговорювали на зустрічі, зробили вечорниці справді автентичними, українськими та народними.