Цікава презентація колекції одягу, стильних жіночих аксесуарів, створених за принципом апсайклінгу, відбулася в Асоціації жінок України під час чергових тренінгів для родин військових та осіб з інвалідністю в рамках проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни».
Тренінги-заняття проходять у Тернополі на вул. Замковій, 14 у готелі «Тернопіль». Доєднатися до них можна, зателефонувавши у громадський центр надання соціальних послуг, що діє при Асоціації, за телефонами: 067 350 34 59; 067 860 88 76.
На заняття прийшли жінки, які через різні причини потрапили в складні життєві обставини, але розуміють, що за будь-яких умов не потрібно втрачати ґрунт під ногами заради тих рідних, які на тебе сподіваються.
– У час величезних емоційних навантажень, зумовлених рутинною роботою вдома задля рідних людей з інвалідністю, чи щоденними переживаннями про близьких, знайомих, які на фронті, дуже важливим є об’єднання в такі осередки як наша Асоціація, де можна морально відпочити в колі друзів, отримати знання і навички, як подолати емоційну напруженість, виважено ставитися до життєвих труднощів, щоб вміти їх долати, – звернулася до учасників тренінгу голова громадської організації «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР.
Як вона підкреслила, успіху можна досягнути тільки тоді, коли не зупиняєшся перед труднощами.
Навичкам перетворення старого одягу чи такого, який вийшов з ужитку, в дизайнерський, або ж у стильні речі, учасники навчалися у фахівчині з апсайклінгу Неоніли ІВАНОНЬКІВ. Неоніла стимулювала до такої творчої роботи, продемонструвавши власні вироби, декоровані різними техніками вишивки, сумки, виготовлені із старих джинсів, косметички, в’язані сумочки. Присутні були в захваті від результатів її роботи й запалилися бажанням навчитися апсайклінгу.
– Апсайклінг – це переробка старих матеріалів у нові, цінніші речі. Популярність апсайклінгу зростає через бажання людей бути екологічно свідомими, економити кошти й створювати унікальні вироби. А окрім цього, процес апсайклінгу допомагає зменшити викиди вуглецю, зберігаючи природні ресурси, зменшуючи відходи на звалищах. Практики апсайклінгу включають створення меблів з дерев’яних палетів, виготовлення різних речей, до прикладу, з пластикових пляшок, перетворення старого одягу на новий, на оригінальні дизайнерські речі. Саме таким перетворенням я й займаюся, – розповідає Неоніла ІВАНОНЬКІВ.
Після заняття жінки ділилися думками про те, як могли б творчо підійти до кожної старої речі, яка залежалася у шафі, й дати їй нове життя, а собі подарувати хвилини задоволення від роботи.
– Англійський письменник Джозеф Еддісон колись сказав, що існує три грандіозних закони щастя в житті: треба щось робити, треба когось любити і треба на щось сподіватися. Ми гуртом вчимося через свою дієвість, роботу над собою, через творчість, проявлену, наприклад, в апсайклінгу – перетворенні непотрібних речей у стильні, бути хоч трішки щасливими, – каже Лариса РИМАР.
На творчих зустрічах люди, які переживають схожі труднощі, можуть поділитися своїм досвідом і отримати підтримку від інших. Це створює відчуття приналежності до спільноти та допомагає подолати самотність, що часто супроводжує важкі життєві періоди. Встановлення нових контактів може стати основою для формування дружніх відносин, які підтримуватимуть людей і після закінчення таких занять.
– Творчість допомагає людям висловити емоції, які іноді важко озвучити словами, особливо якщо вони пов’язані з травматичними подіями чи болючим досвідом. Арт-терапія, музикування чи ручна робота дають можливість самовираження, знижують рівень стресу та допомагають упоратися з внутрішніми конфліктами, – каже Лариса РИМАР.
Цього дня присутні взяли участь також у заняттях з арт-терапії, музико- та психотерапії. Ці тренінги, як пізніше вони зізнавалися, також дуже сподобалися, адже коли створювали щось власноруч або просто брали участь у творчому процесі, то це врівноважувало емоції, підвищувало їх відчуття власної значущості.
Участь у таких тренінгах показує, що навіть у складних обставинах людина може творити, розвиватися й отримувати задоволення від життя. Успіхи у творчості, позитивна оцінка робіт іншими учасниками допомагають відновити впевненість у собі та відчути свою цінність.
Також у Асоціації відкрилась майстерня апсайклінгу. Апсайклінг – творче повторне використання, творче перетворення відходів у побутові вироби, аксесуари, одяг.
Довідково. Тренінг став можливим завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ». Публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.