«Кожен, хто перестає вчитися – старіє незалежно від того, скільки йому років. Цей відомий вислів американського підприємця Генріха Форда, який із випуском автомобіля Ford започаткував масове автомобілебудування, актуальний і тепер. Тож ми як команда продовжимо вчитися співпрацювати, щоб результати нашої роботи були якнайкращими».
Такими словами голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР розпочала зустріч-навчання активу асоціації, що працює над проєктом «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни».
У план навчання входив тренінг «Психологічні аспекти формування стійкої команди», який провела доцентка Тернопільського національного педагогічного університету, кандидатка психологічних наук, практикуюча психологиня Галина Гончаровська.
За словами п. Галини, важливо, щоб кожного, хто працює у проєкті, не покидала впевненість у добрих результатах роботи.
«Є така цікава й повчальна притча про хлопчика, який кидав у воду морські зірки, щоб їх врятувати, адже хвилі викинули їх на берег, розповіла п. Галина. Чоловік, який це побачив, запитав у хлопчика, навіщо він це робить, мовляв, це не розумно, бо нічого не змінить – морських зірок навколо було мільйони. На це хлопчик, взявши до рук наступну зірку, щоб кинути її у воду, відповів: «Ні, це дуже багато змінить для цієї зірки». Тож, якщо ми допоможемо принаймні тим людям, які до нас звертаються, це змінить багато.
Усі ті зусилля, які прикладатиме команда для адаптації людей з непростою життєвою історією у суспільне життя, не будуть марними.
Щоб працювати з людьми, які потрапили в складні життєві обставини, потрібно мати чимало енергії і сил, внутрішньої рівноваги, звернулася п. Галина до учасників тренінгу. Для того, щоб криниця нашої емоційної стійкості не міліла, ми повинні знати, як її поповнювати. А творчість, уява дадуть можливість не розгубити наші позитивні емоції.
Пані Галина запропонувала присутнім вправи на здатність врівноважувати, пропрацьовувати свої емоції, на вміння об’єднувати зусилля команди на успішну реалізацію будь-яких завдань.
На заняттях розглянули також низку робочих питань, на яких акцентувала увагу Лариса РИМАР. Особливу увагу звернула на хід реалізації проєктних заходів.
Як сказала Лариса РИМАР, проєктні завдання команда проєкту виконує успішно й за планом. І це надихає, адже свідчить про те, що заплановані на перспективу задачі спільними зусиллями також будуть успішно реалізовані.
Довідково. Навчання стало можливим завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ». Публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.