Терапію мистецтвом, зокрема таку техніку як монотипія науковці визнають тепер як одну з найефективніших без таблеткових лікувальних методик, що позитивно впливає на психоемоційний стан людини.
Таку арт-терапію на безкоштовній основі пропонує для родин військових та осіб з інвалідністю Асоціація жінок України. Окрім цього, чекаємо на тренінги з музикотерапії, заняття з навиків переробки старих речей на потрібні у вжитку (апсайклінг), безкоштовні консультації психолога, юриста.
Усі ці зустрічі-заняття проходять щочетверга та щонеділі в конференц-залі готелю «Тернопіль», початок о 15 год. Довідки за тел. 0673503459, 0505550704.
Відбулося чергове заняття з арт-терапії для родин військових та осіб з інвалідністю, де була використана художня техніка, яка називається монотипія. Це – своєрідний спосіб створення нового, оригінального твору, в якому має гармоніювати і колір, і лінія, і сюжет, що відволікає від важких думок, пом’якшує хронічний стрес, душевний біль.
Керувала процесом проникнення у тонкощі цієї техніки спеціалістка з арт-терапії, соціальна педагогиня Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради Зінаїда Мокрицька.
– Ми зробимо кілька маніпуляцій з фарбами й папером, а потім налаштуйтеся пробудити свою фантазію, – розпочала заняття п. Зінаїда.
На білих аркушах паперу учасники тренінгу спочатку довільно малювали різними фарбами те, що відчували. Щоб відбиток не був одноманітним, використовували різні способи накладання мазків, пензликом робили багато дрібних мазочків у формі крапочок, плям, широких хвилястих або прямих смужок.
Відтак мокрі малюнки промокнули целофаном. Що отримав кожен? А це вже залежало від його фантазії. Невиразний, розпливчастий малюнок, який щось нагадував, потрібно було довершити фарбами до зрозумілої за змістом картини.
Процес захопив присутніх. Жваво обговорювали, що у кого вийшло і як це багатофарбне безладдя на папері можна трактувати. Хтось одразу побачив свій сюжет, а комусь підказували сусіди. Довершували картини всі у доброму гуморі.
Довідково. Тренінг став можливим завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ». Публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.