Ср. Вер 11th, 2024

Асоціація жінок об’єднує родини військових для взаємодопомоги та формування стійкості у час війни

Чер 30, 2024
Під час круглого столу на тему: "Жінка і війна: як вистояти". м. Тернопіль, 27 червня 2024 року

27 червня з ініціативи громадської організації «Асоціація жінок України» відбувся круглий стіл «Жінка і війна: як вистояти», у якому взяли участь жінки з родин військових, громадські діячки, які опікуються родинами військових, представниці органів влади та закладів соціального обслуговування, депутати місцевих рад, журналісти.

Як підкреслила голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР, сьогодні фронт не тільки на передовій. Багато сімей, рідні яких воюють на сході країни, відчувають подих війни тут, у тилу.

«Ми разом співпереживаємо ту велику трагедію, яку спричинила росія. Важко усім, але найважче нашим воїнам на передовій та їхнім рідним тут у тилу. Ми розуміємо, що основний тягар турботи про наших військових, особливо тих, хто уже має проблеми з ментальним й фізичним здоров’ям, лягає здебільшого на плечі жінок, – каже Лариса РИМАР. – Тому членам родин військових дуже важливо відчути підтримку, бути в колі людей, які мають схожі проблеми. Тож ми будемо спільними зусиллями шукати шляхи подолання викликів, що стоять тепер перед такими сім’ями, працюватимемо над тим, як їм не втратити життєві орієнтири».

Лариса РИМАР розповіла присутнім жінкам про проєкт «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», під час реалізації якого буде надаватися юридична і психологічна підтримка жінкам військових та демобілізованим військовослужбовцям.

Досвідом соціальної роботи з родинами військових поділилася директорка Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Ірина СЕМАНИШИН, заступниця директора Благодійного фонду «Карітас» Наталія МАСНИК, заступниця начальника управління організації надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОВА Уляна ЯРОЩУК.

Під час обговорення форм надання соціальних послуг на різних майданчиках присутні погодилися, що всі ті організації чи установи, що надають соціальні послуги, не конкуренти, а партнери. Лариса РИМАР зазначила, що дуже важливо створювати сприятливе середовище на всіх цих соціальних майданчиках для того, щоб людина одержала якнайефективнішу соціальну послугу.

У стресових умовах, у яких перебуває тепер наше суспільство, роль жінки як берегині родини неоціненна. На плечі жінки лягає величезна відповідальність за те, чи відновиться в сім’ї взаємна довіра, гармонія стосунків після повернення рідної людини з поля воєнних дій, адже стреси, яких зазнає там чоловік, син чи донька можуть бути дуже глибокими.

«Ми сьогодні розпочинаємо процес згуртування жінок навколо ідеї взаємної підтримки. Ми будемо шукати різні форми й засоби для цього. Маємо об’єднуватися, щоб підтримати тих, хто цього потребує, адже розуміємо, що після повернення військових з фронту проблема  їх адаптації до цивільного життя ляже якраз на родини, – каже Лариса РИМАР. – Велика подяка всім родинам за воїнів – їх чоловіків, батьків, синів, доньок, які стоять на захисті нашої країни та дають можливість жити і працювати».

Дружини, мами чоловіків, які воюють, поділилися власним досвідом комунікації з рідними людьми і тими проблемами, з якими зіштовхнулися під час їх лікування і реабілітації.

Тетяна ТИКМЕНОВА – мама військового розповіла, якими були перші дні й місяці після поранення сина, як вдавалося, а часом і не вдавалося впоратися з його емоційним станом.

Галина Паньків – дружина військового Ігоря, який з перших днів активної фази війни на фронті, поділилася спогадами про те, що в перші місяці, коли чоловік перебував на передовій, їй несила було жити без заспокійливих таблеток.

Чоловік Ганни КОНЦЕВИЧ рік як служить у війську. Каже, що найважче, коли немає з ним зв’язку, а найбільше що ми можемо зробити вдома – об’єднуватися, щоб допомагати своїм чоловікам, синам. Ганна зізналася, що давно хотіла знайти спільноту жінок з такими проблемами як у неї, щоб не переживати ті непрості емоції на самоті.

У Люби РЕВИЧ два сини – захисники України. Один з них отримав інвалідність. Жінка розповіла, які труднощі довелося долати при підтвердженні кожного необхідного документа.

Досвідом поділилася Іванна ПАВЛОВА. Вона – волонтерка. Як розповіла, прожито й пережито багато, бо її чоловік на фронті вже майже два з половиною роки. Волонтерила в перші місяці війни у Польщі, тепер – в Україні. Жінка підтвердила на практиці власної роботи й досвіду – соціально-психологічна підтримки родин дуже потрібна. Для жінок особливо необхідна психологічна адаптація до ситуації, в яку потрапляють після повернення пораненого військового додому, чи в найгіршому випадку, коли родина залишається без чоловіка й без підтримки. Як зізналася, вона сама пройшла реабілітаційний курс у психолога, який допоміг упоратися з емоціями.

Лариса РИМАР розповіла присутнім про те, що за допомогою психолога, який працює у проєкті, заняття арттерапією або терапією зайнятості під керівництвом спеціалістів людина навчиться опановувати свої емоції. Отримані знання та навики допоможуть у майбутньому, можливо, працевлаштуватися чи розпочати власну справу, дадуть моральне задоволення, підвищать стресостійкість.

Учасники круглого столу обмінялися думками щодо ефективності запропонованих послуг. Члени родин військових – фронтовиків зацікавилися запропонованими новими соціальними послугами й висловили сподівання, що вони допоможуть відволіктися від щоденних переживань і розвантажитись психологічно.

Додаткову інформацію можна отримати за тел. 0678608876. Усі деталі проєкту на сайті організації www.wau.org.ua.

ДОВІДКОВО. З 1 червня 2024 року Громадська організація «АСОЦІАЦІЯ ЖІНОК УКРАЇНИ» розпочала впровадження проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках Проєкту ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ  РІВНЕ».

Проєкт Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) спрямований на покращення якості, різноманітності типів соціального захисту шляхом розвитку ринку соціальних послуг на рівні громад.

Зміст цієї публікації є одноособовою відповідальністю ГО «Асоціація жінок України» і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Фото: кадри з відео на телеканалі TV-4

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *