Ср. Вер 11th, 2024

Інформація про роботу Асоціації

Кві 8, 2024

Громадська організація «Асоціація жінок України» утворена 25 років тому як Тернопільська обласна Асоціація Жінок, установча конференція відбулася 18 листопада 1998 року та об’єднала понад 100 активних і небайдужих жінок-лідерок із різних сфер: освіта, охорона здоров’я, культура і мистецтво, бізнес, громадський сектор, органи державної влади та місцевого самоврядування.

Засновницями організації виступили відомі на Тернопіллі громадські діячки Дарія Чубата (очолювала тривалий час Тернопільське відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта ім. Т.Г. Шевченка», кандидатка технічних наук Галина Решетник, голова міської філії «Союзу Українок» Олександра Андрунців.

З 2011 року організацію очолює Лариса Римар, громадська діячка, депутатка Тернопільської обласної ради VII скликання, голова постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку. У 2017 році організація перейменована на ГО «Асоціація жінок України».

Метою (цілями) діяльності Асоціації є об’єднання зусиль на захист законних прав і свобод жінки, підвищення статусу жінки, її ролі і місця у громадсько-політичному, соціально-економічному та культурному житті держави, соціальний і правовий захист законних інтересів членів організації.

Асоціація співпрацює з іншими громадськими організаціями: ГО “Правозахисна організація дітей, репресованих тоталітарним режимом”, ГО «Союз Українок», Тернопільським ОВ ВГО «Просвіта ім. Т.Г. Шевченка», ГО «Центр регіонального розвитку та права», ГО «Інститут права», Міський жіночий клуб «Відродження нації», Тернопільська експертна група, ТОО Товариства Червоного Хреста України, Тернопільська міська ГО «Джерела», ГО «Спілка батьків дітей з дитячим церебральним паралічем «Крила ангела»»,  ГО «Спілка жінок Тернопільщини», ГО «Асоціація жінок України. Дія. Тернопіль», Конгрес української інтелігенції, інші.

Членкині організації є постійними членами дорадчих органів, які діють при органах влади, беруть активну участь у вирішення соціальних та економічних проблем вразливих груп населення. Асоціація тісно співпрацює з органами влади, які займаються питаннями соціального захисту населення, молоддю, малозабезпеченими, особами з інвалідністю та громадянами, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Голова Асоціації Лариса Римар у 2015 році очолювала Громадську раду при Тернопільській ОДА, була членом президії ОДА. Заступниця голови Асоціації Марія Мацук багато років поспіль очолювала Громадську раду при Управлінні Державної пенітенціарної служби в Тернопільській області.

Організації має потужну фахову та експертну команду, яка за роки діяльності високо себе зарекомендувала та підтвердила свою компетентність й професійність.

З ініціативи Асоціації у 2013 році створена Коаліція жінок лідерок «Час діяти!», до складу якої увійшли активні жінки-лідерки, представниці різних професій – медики, освітяни, журналісти, підприємиці.

28 березня 2024 року підписано Меморандум про партнерство та співпрацю між Департаментом соціального захисту населення Тернопільської ОВА та ГО «Асоціація жінок України». Метою Меморандуму є партнерська співпраця і консолідація зусиль сторін на реалізацію державної політики у соціальній сфері на регіональному рівні шляхом організації та проведення спільних заходів, виконання проєктів та програм; сприяння підвищенню рівня соціального захисту населення через механізми стимулювання розвитку ринку соціальних послуг на конкурентних засадах та різноманітності цих послуг; здійснення діяльності, спрямованої на профілактику, подолання та мінімізацію негативних наслідків складних життєвих обставин, із якими стикаються громадяни.

За роки діяльності реалізовано десятки проєктів та програмних ініціатив, впроваджено спільні грантові проєкти з іншими громадськими організаціями Тернопілля та України на загальну суму більше 100 тисяч євро, зокрема:

Проєкт «Освітня, професійна та соціально-психологічна підтримка жінок-в’язнів перед звільненням з ВК №63 з розширенням матеріальної бази для навчання», МФ «Відродження».

Проєкт «Консультативний пункт для звільнених  жінок», ІСАР «Єднання», січень-червень 2004 р.

Проєкт «Проведення тренінгів для формування позитивних мотивацій у дільничних інспекторів міліції», ІСАР «Єднання», січень-червень 2005 р.

Проєкт «Участь громадськості у демократизації пенітенціарної реформи через спостережні комісії та піклувальні ради», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», 2005-2006 рр.

Проєкт «Громадський контроль за діяльністю пенітенціарних установ – як механізм захисту прав засуджених осіб»,  за підтримки МФ «Відродження», 2006-2007 рр.

Участь у спільному проєкті «Громадський контроль за діяльністю пенітенціарних установ – на новий рівень»  Хмельницької обласної Асоціації «Вікторія» спільно з благодійним фондом «Самодопомога» (м. Львів)  2007-2008 рр.

Участь у спільному проєкті «Вдосконалення механізмів надання соціальних послуг кризових групам населення», 2007 р. Проект USAID «Гідна Україна».

Партнерська участь у проекті «Надання реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами в Центрі лікувальної верхової їзди (іпотерапії)» спільно з  ГО «Спілка батьків-опікунів дітей, які хворіють дитячим церебральним паралічем «Крила ангела»» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Благодійного фонду «Крона», 2010 р.

З вересня 2010 року до травня 2011 року виконувала  проект «На допомогу дошкільним закладам Тернопільщини» в рамках Антикризової гуманітарної програми МФВ.

 За підтримки Українського Жіночого Фонду у 2011 році Асоціація виконувала проект «Вдосконалення системи надання соціальних послуг в м. Тернополі». В рамках  проекту було проведено дослідження методом «звітних карток» якості соціальних послуг, що надаються мешканцям міста Тернополя соціальними службами, в тому числі Тернопільським територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян. Партнерами проекту стали: виконавчий комітет Тернопільської міської ради та  Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, патронажні медичні сестри якої надають медичне обслуговування представникам цільової групи проекту. За результатами проведеної роботи були розроблені рекомендації щодо шляхів покращення якості соціальних послуг населенню, розроблено типовий договір про надання послуг з обслуговування громадян.

У 2011-2012 роках Асоціація була партнером проекту «Надання невідкладних соціально-побутових послуг територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Підволочиського району», що був профінансований Міжнародним фондом «Відродження». В рамках даного проекту було організовано роботу відділення соціально-побутової адаптації в Підволочиському терцентрі, надано консультаційну та юридичну допомогу підопічним Підволочиського територіального центру соціального обслуговування Тернопільської області.

У 2012 році Асоціація реалізовувала проект «Підвищення рівня обізнаності з питань ґендерної рівності серед  громадськості Тернопільщини» за підтримки Українського Жіночого Фонду і  у співпраці з Тернопільською міською громадською організацією «Тернопільський прес-клуб».

    

2012-2013 рр.  Асоціація виконувала Проект «Морально-етичні норми та гендерне питання  у сучасному  медіа-просторі» за підтримки  проекту У-Медіа «Український Медійний Проект». Проект «У-Медіа» здійснювався міжнародною організацією Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США (USAID).

2017 р. – проєкт «Об’єднання зусиль громадськості та влади у Тернопільській області на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325», який впроваджувався спільно з відділом сім’ї та молоді Тернопільської ОДА за підтримки Українського Жіночого Фонду.

2017 р. – партнерська участь у Проєкті «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» ВГО «Жіночий консорціум України», що реалізовувався  за підтримки Фонду розвитку демократії ООН.

У 2018-2021 роках робота Асоціації була спрямована на адресну підтримку та допомогу малозабезпеченим громадянам, учасникам АТО, сім’ям, де проживають особи з інвалідністю. У 2022-2023 роках силами жінок Асоціації було організовано збір коштів на потреби ЗСУ (понад 50 тисяч гривень), проведено волонтерські кампанії збору необхідних для фронту товарів та предметів першої необхідності, надана консультаційна підтримка сім’ям військовослужбовців.

Асоціація та її членкині розвивають міжнародну діяльність, співпрацюють з українцями закордону, зокрема з Асоціацією Клівленд Майдан (штат Огайо, США),  Товариством українців у Стамбулі (Республіка  Туреччина).

Сьогодні організація активно бере участь у вирішенні актуальних проблем та викликів, спричинених збройною агресією з боку РФ, займається волонтерством, долучається до збору коштів на потреби ЗСУ, розширює партнерську мережу, залучає грантові кошти для реалізації соціально спрямованих проєктів.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *