Вт. Бер 25th, 2025

«Моя історія – шлях сили»: в Асоціації жінки виокремлювали ресурси, які допомагали їм справлятися з викликами

Бер 13, 2025

Для батьків, які виховують дітей з ментальними порушеннями, заняття із психологом має особливе значення. Про це наголошують ті учасники проєкту «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства» за фінансової підтримки фонду Абіліс (Фінляндія), які вже пройшли такий курс тренінгів.

Психолог допомагає батькам впоратися з емоційним навантаженням, тож вони отримують необхідну підтримку. Щонайперше це – емоційна підтримка.

Батьки, а головно з дітьми доводиться займатися матусям, часто відчувають стрес, тривогу, почуття провини та ізоляцію. Психолог допомагає їм впоратися з цими емоціями. А окрім цього, заняття із психологом створюють безпечний простір, де жінки можуть вільно виражати свої почуття та переживання.

– Зустріч групи підтримки відбулася в теплій та довірливій атмосфері. Тема зустрічі – «Моя історія – шлях сили», основна мета – створення безпечного простору для знайомства та рефлексії життєвого досвіду. Учасниці виконували техніку «Життєвий міст». Жінки описували свій життєвий шлях, труднощі та ресурси, які допомагали їм справляти з викликами. Жінки поділилися власними історіями, що допомогло краще їм почуватися та усвідомити свої внутрішні сили, – каже досвідчена психологиня, яка спеціалізується на динамічній інтегративній психотерапії, арт терапії, Монтессорі терапії, нейропсихологічній корекції та Sandplay (пісковій терапії), Лідія БЕДНАРЧУК.

За її словами також учасниці виконали вправу «Моя життєва роль поза материнством», яка допомогла їм поглянути на себе ширше, ніж лише в ролі матері.

-Це дало можливість усвідомити, що попри життєві виклики, вони залишаються жінками з власними мріями, талантами та прагненнями. Наприкінці зустрічі кожна жінка сформулювала для себе ключовий ресурс, який підтримує її у складні моменти. Загальний зворотний зв’язок був позитивним, і учасниці висловили бажання продовжувати зустрічі, – додала Лідія БЕДНАРЧУК.

Отже, заняття з психологом є важливим ресурсом для батьків, які виховують дітей з ментальними порушеннями. Зокрема важливо те, що вони вчаться знаходити баланс між потребами дитини та власними потребами, а також розвивати позитивне ставлення до життя.

Тим часом у сусідньому залі з особливими дітьми проводила заняття соціальна педагогиня Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради Зінаїда МОКРИЦЬКА.

– Сьогоднішня зустріч присвячена життю і творчості Тараса Шевченка, адже саме цими днями минає 211 років з дня його народження. Ми переглядали відеоісторію про життя й творчість Кобзаря. Згодом розмальовували сюжетну картинку до віршованих рядків поета, добираючи кольори, – розповідає п. Зінаїда.

Присутнім було цікаво працювати в такій тематиці.

– Ми разом також складали пазли за мотивами творів Тараса Шевченка «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», «Перебендя старий, сліпий». А ще танцювали і рухалися під музику пісень на вірші геніального поета «Тече вода з-під явора», «Думи мої». Зустріч пройшла плідно, насичена хорошими емоціями, завдячуючи високопоетичному й доброму слову нашого Кобзаря, – каже Зінаїда МОКРИЦЬКА.

Довідково. Фонд Abilis (Фінляндія) – неурядова організація, заснована людьми з інвалідністю, яка працює у складних умовах у країнах, що розвиваються. Фонд фінансує проекти, розроблені та реалізовані людьми з інвалідністю, зокрема, для просування та захисту прав людини, активної участі та незалежного способу життя жінок та дівчат з інвалідністю.

 

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *