Вт. Бер 25th, 2025

На Стрітення в Асоціації жінок підтримали одну з давніх народних традицій – виготовляли жайворонка

Лют 4, 2025

В Асоціації жінок відбулися чергові тренінги учасників проєкту «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства» за фінансової підтримки фонду Абіліс (Фінляндія).

У Центрі юридичної і психологічної підтримки та відновлення, що створений при Асоціації, особливі діти займалися з соціальною педагогинею Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради Зінаїдою МОКРИЦЬКОЮ.

– Сьогоднішнє заняття співпало з великим християнським святом Стрітенням. Учасники ділилися досвідом традицій, повʼязаних з цим святом, які є в їхніх родинах. Більшість відвідали в цей день храми, освятили свічечку, а ще помолилися про мир в Україні, за здоровʼя, силу й міць українських воїнів, за своїх рідних та близьких, – каже Зінаїда МОКРИЦЬКА. -Ми вирішили підтримати одну з давніх стрітенських народних традицій – виготовлення жайворонка, але у свій спосіб – не випікаючи, а з ниток. Робота з нитками — чудовий спосіб розвивати дрібну моторику, координацію рук, творчі навички та сенсорне сприйняття. Такі заняття сприяють концентрації уваги, заспокоєнню та емоційному вираженню.

За словами тренерки, діти на картонний шаблон пташки жайворонка, який попередньо розмалювали (кожен на свій смак) намотали кольорову нитку, створюючи візерунки. Така робота допомагає тренувати силу пальців та координацію.

А ще цього дня всі танцювали під музику веселої руханки і відбивали прості ритми в техніці Body Percussion.

У сусідньому залі батьки займалися на тренінгу з психологинею, яка спеціалізується на динамічній інтегративній психотерапії, арт терапії, Монтессорі терапії, нейропсихологічній корекції та Sandplay (пісковій терапії), Лідією БЕДНАРЧУК.

– Під час зустрічі учасниці досліджували свої внутрішні якості, місця сили, емоції та стани, а також перейшли до обговорення дій як важливого ресурсу. У міні-лекції були представлені різні види дій, які можуть допомогти в подоланні стресу, зокрема творчі, фізичні та розвиваючі активності. Учасниці обговорювали у групах, які дії підтримують їх найбільше і як часто вони звертаються до цих ресурсів. Рефлексія у загальному колі допомогла виявити нові опори та усвідомити значення надії у складних життєвих ситуаціях, – розповіла Лідія БЕДНАРЧУК.

Наприкінці зустрічі кожна жінка поділилася фразою, що описує її стан після заняття. Атмосфера була теплою, підтримуючою, учасниці відзначили цінність обговорення та практичної користі зустрічі.

Довідково. Фонд Abilis (Фінляндія) – неурядова організація, заснована людьми з інвалідністю, яка працює у складних умовах у країнах, що розвиваються. Фонд фінансує проекти, розроблені та реалізовані людьми з інвалідністю, зокрема, для просування та захисту прав людини, активної участі та незалежного способу життя жінок та дівчат з інвалідністю.

 

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *