Вт. Бер 25th, 2025

До Дня екологічної освіти вчилися як дбайливо ставитися до навколишнього середовища

Січ 31, 2025

Особливі діти чекають кожного заняття в Асоціації, що проходять за проєктом «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства» за фінансової підтримки фонду Абіліс (Фінляндія), як свята. Мами розповідають, що готуються заздалегідь до тренінгів, бо донька чи син рахують дні. Кожен з них намагається показати свої досягнення за завданням, яке дає педагог.

– Цього разу учасники проєкту мали розмаїття форм занять. Насамперед, це гра на екологічну тематику, адже цей день співпав із Світовим Днем екологічної освіти. Гра на сортування сміття – це інтерактивний і навчальний спосіб підвищення екологічної свідомості. Така гра – це насамперед формування екологічної свідомості, – розповідає соціальна педагогиня Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради Зінаїда МОКРИЦЬКА.

До кожного вона разом із лікаркою-терапевткою Соломією НАМАКОЮ, яка допомагає на заняттях, підходить з терпінням і увагою, бо не в кожного з дітей виходить виконати завдання одразу. Тому діти ставляться до них із прихильністю і любов’ю.

Як пояснила Зінаїда МОКРИЦЬКА, заняття часто проходять у вигляді гри. Гравці цього разу вчилися розрізняти види відходів (пластик, скло, папір, органічні відходи тощо) та правильно їх сортувати. Знання, отримані в грі, легко переносяться у повсякденне життя. Відбувається також розвиток навичок: поліпшуються навички аналізу, уваги до деталей та швидкого прийняття рішень. Для дітей це також гарний спосіб покращити моторику і засвоїти нову інформацію через гру.

– Гра мотивує до відповідального поводження з відходами, що сприяє зменшенню забруднення навколишнього середовища. Навчання через розвагу  – такий  формат навчання підходить для людей будь-якого віку, адже поєднує корисне з цікавим, – каже Зінаїда МОКРИЦЬКА.

Діти також цього дня малювали сніговика.

– У кожного він вийшов особливим, унікальним, як і всі учасники нашої групи (зі своїм баченням та розумінням виконання цієї творчої роботи). Хочу відмітити, що систематичні зустрічі в рамках цього проєкту змінюють стосунки всередині групи. Я про довіру, можливість на когось опертися, піклуватися про когось. Старші піклуються про менших, сильніші допомагають слабшим.

Довідково. Фонд Abilis (Фінляндія) – неурядова організація, заснована людьми з інвалідністю, яка працює у складних умовах у країнах, що розвиваються. Фонд фінансує проекти, розроблені та реалізовані людьми з інвалідністю, зокрема, для просування та захисту прав людини, активної участі та незалежного способу життя жінок та дівчат з інвалідністю.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *