В Асоціації жінок України щосуботи проходять заняття зі швейної справи за принципом апсайклінгу для матерів, які виховують дітей з інвалідністю з дитинства. Для цього в ГО «Асоціація жінок України» за кошти Європейського Союзу та фінського Фонду Abilis придбано швейне обладнання та облаштовано творчу майстерню.
Щоб узяти участь у таких заняттях, отримати консультацію, потрібно зателефонувати до Центру юридичної і психологічної підтримки та відновлення, що створений при Асоціації, за номером телефону 0678608876. Родинам з дітьми, які не мають можливості самостійно дістатися до місця проведення заходів, надається транспорт.
Жінки, які відвідують заняття у проєкті «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства», який реалізовує Асоціація за підтримки фонду Abilis, мають можливість навчатися основам швейної справи.
Тут учасниці навчаються користуватися побутовими швейними машинками, набувають навиків крою та шиття, дрібного ремонту одягу, декоруванню бісером та вишивкою, створюють новий функціонал для вживаних речей.
Допомагає їм у цьому досвідчена майстриня Неоніла ІВАНОНЬКІВ. Вона має досвід у цій справі, виготовила чимало цікавих і потрібних речей із матеріалів, які вже були у використанні, а це – вишукані джинсові жіночі сумки, косметички, дитячі іграшки, сучасний модний одяг.
Апсайклінг – не що інше як спосіб вдихнути нове життя у старі речі. Пані Неоніла каже, що на її заняттях той, хто бажає, обов’язково навчиться шити на сучасній швейній машинці, ознайомиться з основами апсайклінгу. Розкриття дизайнерського бачення, здібностей і талантів, можливо, відкриє для учасниць нову професію, або ж вони зможуть використовувати набуті навички в побуті.
За словами голови організації Лариси РИМАР, терапія працею засобами апсайклінгу включена до занять як терапевтичний метод психоемоційної підтримки та відновлення не випадково.
Поштовх до творчого мислення, поєднаний із ручною працею, дає можливість учасницям тренінгів відволіктись від рутини, що часто затягує людей, які здійснюють постійний догляд за дітьми з обмеженими можливостями, від стресу, переживань, важких думок, які переслідують такі родини.
Окрім цього, навчитися апсайклінгу – це отримати навички, які можуть знадобитися не тільки у домашньому господарстві, а й у започаткуванні власної справи, що нині дуже актуально, або ж дасть можливість із виробами, які жінки виготовляють в домашніх умовах, брати участь у благодійних заходах або аукціонах.
Довідково. Фонд Abilis (Фінляндія) – неурядова організація, заснована людьми з інвалідністю, яка працює у складних умовах у країнах, що розвиваються. Фонд фінансує проекти, розроблені та реалізовані людьми з інвалідністю, зокрема, для просування та захисту прав людини, активної участі та незалежного способу життя жінок та дівчат з інвалідністю.