Вт. Бер 25th, 2025

Черговий тренінг став особливим

Січ 20, 2025

Для учасників проєкту «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства», який виконує ГО «Асоціація жінок України» за фінансової підтримки фонду Абіліс (Фінляндія), один з чергових тренінгів став особливим.

До Центру юридичної і психологічної підтримки та відновлення, що створений при Асоціації, відвідати дітей з ментальними порушеннями, які займаються зі спеціалістами, а також їх батьків, прийшли депутат обласної ради, голова комісії з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей Наталія МАРКІВ та голова ГО «Спілка жінок Тернопільщини» Олеся КАПУШ.

— Нам приємно, що сьогодні до нас завітали люди, які не байдужі до проблем тих, хто поруч. Це — прояв людяності та емпатії. У наш непростий час, наповнений тривогами і проблемами, важливо пам’ятати, що ми всі — частина однієї великої української спільноти. Кожен жест доброти, навіть найменший, має велику силу: іноді це єдиний спосіб, як людина може пережити складні часи. Тож ми вдячні за кожен такий прояв, за кожен крок назустріч і підтримку, — сказала голова ГО «Асоціації жінок України» Лариса РИМАР, представляючи гостей присутнім.

Чудові солодкі гостинці, які презентувала Олеся КАПУШ, одразу зацікавили дітей і пожвавили їх спілкування з гостями. Діти розповіли, що дуже люблять солодощі, задавали запитання і запрошували долучитися до їх занять.

— Я дуже задоволена, що можу допомагати тим, хто потребує підтримки і допомоги. Радію, що можу сьогодні поділитися з вами маленькою частинкою радощів — солодощами. Вони — від щирого серця. Якщо ці солодощі зроблять кращим ваш день, то мене це наповнить щастям, — сказала Олеся КАПУШ, звертаючись до дітей. — На ваше запрошення я із задоволенням малюватиму з вами.

Заняття із дітьми проводила соціальна педагогиня Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради Зінаїда МОКРИЦЬКА, якій допомагала лікарка-терапевтка Соломія НАМАКА.

— Сьогодні ми виконуватимемо творчі роботи з використанням солі. Це цікавий, доступний та корисний спосіб провести час, а ще — розвинути фантазію, дрібну моторику пальців рук та сенсорне сприйняття. Такі заняття мають як навчальний, так і терапевтичний ефект, — розповідала Зінаїда МОКРИЦЬКА.

Діти малювали сіллю сніжинку: спочатку наносили обриси сніжинки на картоні клеєм ПВА і посипали сіллю. Коли клей підсох, малюнок фарбували гуашевими фарбами. Сіль поглинула фарбу, створивши яскравий та незвичайний ефект.

— Користь такої роботи неабияка, — каже Зінаїда МОКРИЦЬКА. — Окрім розвитку дрібної моторики, це й розвиток уваги до деталей, естетичне сприйняття.

Учасники проєкту — діти виконували також нейровправи, виготовляли закладки для книжок, танцювали під музику веселу руханки.

У сусідньому залі Наталія МАРКІВ приєдналася до тренінгу, який з батьками дітей проводила психологиня, яка спеціалізується на динамічній інтегративній психотерапії, арт терапії, Монтессорі терапії, нейропсихологічній корекції та Sandplay (пісковій терапії), Лідія БЕДНАРЧУК.

— Ми з учасницями тренінгу обговорювали важливість віри і терпіння, як терапевтичного чинника, що допомагає знаходити опору у складних життєвих ситуаціях. Зустріч мала на меті допомогти жінкам усвідомити власні внутрішні та зовнішні ресурси, які можуть стати підтримкою у важкі моменти, — каже Лідія БЕДНАРЧУК.

У рамках заходу фахівчиня провела з учасницями психотерапевтичну вправу «Драбина ресурсів». Жінки зосередилися на визначенні своїх внутрішніх якостей, які допомагають їм долати труднощі. Вони також згадували ресурсні місця з дитинства, які пробуджують у них почуття безпеки та спокою.

За словами Лідії БЕДНАРЧУК ці практики сприяють зміцненню емоційного стану та формуванню позитивного погляду на майбутнє. Жінки ділилися власними історіями, що допомогло створити атмосферу підтримки та взаєморозуміння.

— Якщо ділишся поганим, воно зменшується, ділишся добрим, то воно стає в рази більшим. Спілкуючись тут, ви ділитеся найкращими спогадами, розповідаєте про місця сили, які вас підтримують, і цим надихаєте і пробуджуєте приємні спогади у всіх учасниць занять. Ви — дуже сильні духом жінки, — звернулася до учасниць тренінгу Наталія МАРКІВ.

Вона розповіла, як привітно зустріли гостей діти, доброзичливо — батьки, наскільки дружньою є атмосфера в Асоціації.

Асоціація жінок уперше в Тернополі через проєкт «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства», надає можливість батькам дітей з ментальними порушеннями отримати психологічну та юридичну допомогу тим часом як з дітьми в окремій кімнаті займаються кваліфіковані спеціалісти. Наталія МАРКІВ відмітила такий факт.

Діяльністю Асоціації у цьому напрямку є унікальною для Тернопільської області, адже досі ніхто не тримав її у фокусі уваги. Суспільство головно зосереджувалося у цьому контексті на питаннях, що стосуються особливих дітей і не акцентувало увагу на психічному стані батьків, які їх виховують. А батьки фактично залишаються наодинці із своїми труднощами. Роками вони несуть тягар відповідальності за виховання таких дітей, який стає все важчим через постійний стрес, емоційне вигорання.

— Це дуже непросто — отримати схвалення ідеї підтримки батьків дітей з ментальними порушеннями на міжнародному рівні, через проєкт, як зробила Асоціація, а відтак організувати за високими стандартами тренінги і заняття. Батьки можуть залишити дитину з фахівцем, а самі обмінятися думками, поділитися досвідом, отримати консультацію чи психологічну допомогу. Проєкт — перший крок на шляху підтримки батьків, які виховують дітей з ментальними порушеннями. Чим зможу допомагатиму такій важливій справі, — сказала Наталія МАРКІВ, прощаючись із жінками.

Наприкінці зустрічі і батьки, і діти разом пригостилися кавою і чаєм із печивом. жінки зазначили, що після заняття відчули зміцнення віри у свої сили. Важливим результатом стало усвідомлення того, що надія та ресурси є доступними навіть у найважчі часи.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *