Тренінг у рамках проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», що відбувся у різдвяно-новорічний період, був відповідно тематичним.
Для учасників заняття соціальна педагогиня Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради Зінаїда МОКРИЦЬКА підготувала цікаве і пізнавальне різдвяно-новорічне музичне заняття.
– Українська музична культура містить величезний пласт музичного фольклору, якому притаманні національна самобутність і неповторність. Багато зразків прийшли до нас з давніх часів. Вже тоді наш народ мав багаті обрядові традиції, – каже Зінаїда МОКРИЦЬКА.
Пані Зінаїда розповіла присутнім про самобутність української музичної культури, співучість української нації, колядки й щедрівки.
Колядки та щедрівки — це обрядові пісні, які виконують під час новорічних та різдвяних свят. Колядки виконують на Різдво – 25 і 26 грудня, а щедрують – на Щедрий вечір (Маланка), 31 грудня. Головна відмінність – в колядках прославляють народження Христа, а щедрівками бажають добробуту сім’ї, господареві, багатого врожаю.
Однією з найстаріших і поширених колядок, наприклад, вважають колядку «Нова радість стала, яка не бувала».
Учасники заняття співали цю колядку, а також інші обрядові пісні – «Бог Предвічний», «Пречистая Діва по світу ходила», «По всьому світу стала новина», «Щедрик», «Ой із-за гори, із-за долини», «Бог ся Рождає».
Довідково. Навчання стало можливим завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ».
Публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.