В Асоціації відбувся тренінг, де учасники навчалися навикам запобігання наслідків непередбачуваних ситуацій. Присутні отримали аптечки, що були надані БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», що працює над проєктом Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) . Його провели для осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах і є учасниками проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», для родин, які виховують дітей з інвалідністю і є учасниками проєкту «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства», який виконує Асоціація за фінансової підтримки фонду Абіліс.
Під час збройної агресії росії проти України ризик цивільного населення потрапити у кризову ситуацію зростає. Особливо це актуально для родин, які виховують дітей з інвалідністю, ментальними порушеннями. Тому важливо знати як вчасно та ефективно реагувати у разі настання надзвичайної ситуації.
– Зміцнення потенціалу та стійкості осіб з інвалідністю — це не лише питання соціальної справедливості, а й стратегія створення сильного, згуртованого суспільства. Забезпечення їхніх потреб, інтеграція у кризові програми та підтримка розвитку навичок дозволяють знизити вразливість під час криз і дають можливість кожній людині жити повноцінним життям, навіть у найскладніших обставинах. Це наш обов’язок як суспільства — підтримувати тих, хто найбільше потребує допомоги, і створювати умови для їхньої стійкості, – каже голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР.
Родини осіб з інвалідністю під час кризових ситуацій можуть стикнутися з багатьма бар’єрами. Проблеми часто загострюються через відсутність знань щодо поведінки в таких ситуаціях.
Про те, як можна розвинути навички самозарадності, учасникам тренінгу розповіла лікарка-терапевтка Соломія НАМАКА, зокрема вона ознайомила присутніх із вмістом аптечок, які надала благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне», функціоналом предметів, які туди входять.
Посилення здатності суспільства протистояти катастрофам і швидко відновлюватися після них – підхід, що спрямований на запобігання катастрофам або мінімізацію їхніх наслідків через підвищення обізнаності та розвиток готовності до надзвичайних ситуацій. Особи з інвалідністю є однією з найбільш вразливих груп у суспільстві, особливо під час кризових ситуацій, таких як військові конфлікти, техногенні катастрофи, економічні потрясіння.
Як підкреслила Лариса РИМАР, для них криза несе не лише загальні ризики, а й посилює бар’єри до доступу життєво необхідних ресурсів: інформації, транспорту, медичної допомоги та підтримки. Зміцнення потенціалу цих людей та створення умов для їхньої стійкості має стати важливим завданням як для суспільства, так і для держави.