Вт. Бер 25th, 2025

Цілющий вплив музики: в Асоціації жінок за допомогою музикотерапії вчилися врівноважувати емоції

Гру 9, 2024

В Асоціації жінок України відбулися чергові заняття для учасників проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який реалізовує Асоціація.

За допомогою проєкту Асоціація має можливість надати безоплатну юридичну і психологічну підтримку дружинам, батькам військових та демобілізованим військовослужбовцям, а також особам з інвалідністю. На заняттях з арт-терапії та основ мистецтва співу навчають, як через творчість подолати хронічний стрес. Тут безкоштовно навчать швейній справі за принципом апсайклінгу.

Щоб узяти участь у заняттях, отримати консультацію, потрібно лише потелефонувати до Громадського центру надання соціальних послуг, що працює при Асоціації: 0673503459; 0505550704.

Приємні емоції, які піднімали настрій, як зізнавалися учасники тренінгу, цього дня вони відчули після музикотерапії. Це й не дивно, адже заняття проводила співачка, що понад 20 років була солісткою Тернопільської обласної філармонії, тренерка з музикування та вокального мистецтва, викладачка з вокалу Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької, Наталя ПРИСІЧ.

– Музикотерапія – один із найефективніших і найуніверсальніших методів арт-терапії, який використовує звук, ритм і мелодію для покращення фізичного, емоційного стану людини. Цей метод базується на здатності музики впливати на психіку людини, створювати глибокий емоційний зв’язок звуку, ритму й емоцій. Особливо ефективно цей метод діє тоді, коли його застосовує професіонал, – каже голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР.

Своїм ентузіазмом, цікавими розповідями про важливість розминки перед співом не лише голосового апарату, а й усього тіла, відповідними вправами тренерка запалила у присутніх іскорку доброго настрою, бажання розспівуватися і співати. Як сказала одна з учасниць тренінгу п. Наталя, такі заняття допомагають позбуватися важких думок про здоров’я, підтримувати добрий настрій.

Як пояснила присутнім тренерка, під час співу голосові зв’язки вібрують незліченну кількість разів за секунду. Ці вібрації можуть викликати надмірне навантаження на м’язи та спричинити пошкодження голосових зв’язок. Тому дуже важливо розігрівати голосові зв’язки, а також звертати увагу на частини тіла, які беруть участь у створенні звуку, щоразу, коли є намір співати.

Розігрівати голосові зв’язки так само важливо, як розігрівати м’язи перед виконанням фізичних навантажень. Не менш важливо тримайте свої голосові зв’язки зволоженими – пити достатньо води.

Багато з нас несвідомо застосовують музикотерапію навіть у повсякденному житті, до прикладу, слухаючи пісню, що подобається, в запису чи наспівуючи улюблені мелодії. Спеціалісти доводять, що музика завдяки своїй властивості впливати на внутрішній світ людини допомагає хворим звільнитися від душевного дискомфорту, внутрішнього конфлікту, коректує емоційний стан; може відновити душевний спокій, тобто позитивно впливати на психічне здоров’я людини.

На заняттях присутні тренували голос, співали українські народні пісні.

Музикотерапія — це не просто лікування музикою, а потужний метод, який гармонійно впливає на всі аспекти особистості: від емоцій до фізичного здоров’я. Вона допомагає людям знайти баланс, відновити внутрішню гармонію та відчути підтримку. Її впровадження в систему реабілітації та психологічної допомоги неможливо переоцінити.

ДОВІДКОВО. Громадська організація «АСОЦІАЦІЯ ЖІНОК УКРАЇНИ» впроваджує проєкт «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках Проєкту ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ  РІВНЕ».

Проєкт Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) спрямований на покращення якості, різноманітності типів соціального захисту шляхом розвитку ринку соціальних послуг на рівні громад.

Зміст цієї публікації є одноособовою відповідальністю ГО «Асоціація жінок України» і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *