Вт. Бер 25th, 2025

Як непотріб стає сучасною річчю: у швейній майстерні Асоціації навчають апсайклінгу

Лис 25, 2024

У швейній майстерні, що працює у Громадському центрі надання соціальних послуг, що при Асоціації жінок, творча атмосфера. Тут учасниці проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», працюють над тим, щоб уже використаний одяг перетворити на потрібні в домашньому господарстві речі.

– Апсайклінг – це переробка старих матеріалів у нові, цінніші речі. Нині популярність апсайклінгу зростає, бо люди все частіше шукають індивідуальність у речах. Апсайклінг дає можливість створювати унікальні речі, які відрізняються від масових виробів.  Серед іншого, апсайклінг допомагає економити кошти. Перетворення старих речей на нові часто дешевше, ніж купівля нових товарів – розповідає майстриня з апсайклінгу Неоніла Іваноньків.

 

Жінки із зацікавленістю слухають про те, як можна, наприклад, старі штори, що вже приготували викинути, перетворити на кухонний комплект із фартуха, прихваток, а тюль і джинси – на сучасну красиву сумку.

– Апсайклінг – це не лише специфічний спосіб виробництва необхідних товарів. Це також важливий голос у дискусії про відповідальність перед планетою та навколишнім середовищем. Однією з найбільших проблем сучасного світу є стрімке зростання кількості відходів. Забруднені океани, міста, ліси, забруднені ґрунт, вода та повітря – лише деякі приклади руйнівної діяльності людей. Тож важливість апсайклінгу ще й у тому,що цінні речі з відходів можуть виробляти не лише компанії, а й кожен із нас у власному домі, – каже голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР.

Не всі жінки обізнані з роботою швейних машинок. Але це не стає проблемою, адже вони придивляються, вчаться. А попри це учасниці проєкту – члени родин військових, особи з інвалідністю, отримують особливу соціальну послугу: через креативність, творчий підхід до справи стабілізують свій емоційний стан, вчаться відволікатися від важких думок і переживань. А окрім цього, знаходять підтримку від нових знайомих, які вже стали близькими.

Довідково. Навчання стало можливим завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ». Публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *