Пт. Гру 6th, 2024

Фахівчині Асоціації жінок надали консультації родинам військових у Нараївській громаді

Жов 21, 2024

Представниці Асоціації жінок України в рамках проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни» відвідали Нараївську територіальну громаду на Бережанщині. Із цією громадою Асоціація жінок у червні цього року підписала Меморандум про партнерство та співпрацю у соціальній сфері.

Увага до людей, які потрапили у складні життєві обставини й живуть на території громад, що об’єднують села, особливо важлива, бо нерідко такі родини опиняються наодинці зі своїми емоціями, численними запитаннями, що стосуються зокрема юридичного захисту та підтримки.

­ «У нинішніх непростих умовах, в яких перебуває держава, родини військових, особливо в сільській місцевості, стикаються з безліччю труднощів, які потребують уваги й допомоги, –­ каже голова громадської організації «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР. ­– На жаль, часто проблеми залишаються не розв’язаними не тому, що складні, а тому, що люди не знають куди звернутися по допомогу».

Цього разу на зустріч з родинами військових, які не повернулися з поля бою, приїхали психологиня Галина ГОНЧАРОВСЬКА та юристка Лідія КАЛАУР.

Для родин військових соціальна допомога — це не тільки спосіб полегшити тягар тривоги та викликів, з якими вони стикаються щодня, а й можливість відчути підтримку. Розмова із жінками, які втратили синів, чоловіка, була теплою, відвертою, вони ділилися тривогами, проблемами… Розповідали, що перебувати на самоті із своїм горем дуже важко. Намагаються знаходити роботу, яка б відволікала від важких думок.

Галина ГОНЧАРОВСЬКА провела з присутніми психологічний тренінг, який допоміг принаймні на короткий час відволіктись від важких думок і переживань. Жінки схвально відгукувалися про такий метод психологічного розвантаження.

Чимало запитань, на які жінки отримали відповіді, були до юристки Лідії КАЛАУР.

«­Важливо, аби до психологічних проблем, які мають ці родини, не додавалися проблеми юридичного характеру, –­ каже Лідія КАЛАУР. – На зустрічі пояснювала, яким шляхом можна вирішити те чи інше питання, що для цього потрібно зробити, куди звернутися».

На які пільги, виплати від держави мають право члени сімей військовослужбовців, чи може близький родич звернутися до військової частини замість військовослужбовця, що робити, якщо військовий не виходить на зв’язок, як отримати довідки, дізнатися про лікування й реабілітацію? Ці та багато інших запитань турбують родини військових. Відповіді на них ретельно готує юристка проєкту. Лідія КАЛАУР консультує як у групах, так й індивідуально з питань, що стосуються прав сімей військовослужбовців.

При Асоціації жінок України працює Громадський центр надання соціальних послуг, куди можна звернутися за консультацією за телефонами 0673503459, 0505550704. Про це повідомили присутнім. Також роздали буклети, виготовлені Асоціацією для повної інформації про соціальні послуги, які надає Асоціація у рамках проєкту, куди ще можна звернутися за соціальною допомогою.

Такий виїзд спеціалістів Асоціації на територію сіл громад перший із низки запланованих. Важливо, як каже Лариса РИМАР, що такі зустрічі підтримують голови територіальних громад, з якими Асоціація підписала меморандуми про співпрацю, зокрема й голова Нараївської територіальної громади Євген ЗДЕБСЬКИЙ.

Головне, що зрозуміли після зустрічі-тренінгу спеціалісти Асоціації, це те, що родинам військових, а особливо тим, які втратили на війні рідних, потрібне спілкування з тими, хто пережив схоже горе, необхідне відчуття того, що їх розуміють і підтримують, допомагають.

Довідково: Організація зустрічей і тренінгів стала можливою завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ».

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *