Пн. Жов 14th, 2024

Навчалися як зняти стрес та емоційну напругу

Вер 9, 2024

У рамках проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який реалізовує ГО «Асоціація жінок України», відбулися чергові тренінги з арт-терапії, музико- та психотерапії для родин військових та людей з інвалідністю.

Для того, щоб пережити труднощі, викликані складними обставинами, подолати стрес, потрібно навчитися заспокоюватися. Таку необхідність має усвідомити кожен, хто потрапляє у тенета страху й безвиході, адже в іншому разі страждатиме весь організм, а наслідки можуть бути незворотніми.

Не буває прийомів, які були б ефективними абсолютно для всіх. Комусь легше нормалізувати свій психологічний стан через розслаблення м’язів, комусь – через рухову активність. Хтось краще використовує уяву, а хтось – абстрактне мислення. Тому, спробувавши всі методи психологічного розвантаження, потрібно обрати для себе найефективніший. Як результат – зменшиться тривалість негативного впливу стресу, знизиться рівень негативного впливу стресу на організм людини.

На цьому наголошували педагогині – тренерки, які проводили цього дня заняття.

Так, практикуюча психологиня, доцентка Тернопільського національного педагогічного університету, кандидатка психологічних наук Галина Гончаровська під заспокійливу музику провела сеанс психотерапії, який дуже сподобався учасникам занять.

Не менше схвалення викликала арт-терапія під керівництвом спеціалістки з арт-терапії, соціальної педагогині Тернопільського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради Зіни Мокрицької та музикотерапія співачки, тренерки з музикування та вокального мистецтва, викладачки з вокалу Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької Наталії Присіч.

Оскільки жінки – утримувачки соціальної послуги, та педагогині, прийшовши на тренінги, принесли сушені запашні трави, то вирішили продовжити заняття з арт-терапії, частиною яких було виготовлення аромоподушок. А виготовивши достатню їх кількість, знову відвідати наших військових у медзакладах Тернополя і презентувати їм свої вироби.

Довідково. Тренінги стали можливими завдяки реалізації Асоціацією жінок України проєкту «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ  РІВНЕ». Публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є одноособовою відповідальністю Асоціації жінок України і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *